ROK 2012

 

WYSTAWY:

PROJEKT „TRANSFUZJE”:

„Czarne/Białe/Białe/Czarne” wernisaż prac Adama Kaniowskiego i Michała Leszuka

„Szkło” wernisaż Adama Kruszyńskiego

„Pomyślę o tym jutro” wernisaż wystawy Anny Knop 

„Ona: Gdzieś/ Kiedyś” wernisaż wystawy Veroniki Anny Wiśniewskiej

„Przewróć mnie” wernisaż Dominika Cierpiała

„Manifest Mutanta” – wernisaż wystawy Ewy i Jacka Doroszenko

„URWA” – wernisaż wystawy Adama Żurawieckiego

„Trupiciele i trupiki /Rozwiesiłem te włosy aby wyschły” wernisaż wystawy Monika Wyłoga i Anouar Abou-Hilal

„Co wpada w oko” – wernisaż wystawy Joanny Chwastek

„173/173” wernisaż rysunku Agnieszki Splewińskiej

„Oczy niebieskie, życie królewskie” – wernisaż wystawy malarstwa Pauliny Poczętej

„Odurek” – pokaz projektu Szymona Durka

„No Fun” pokaz projektu Dominika Ritszela 

„CZ-ARTY” – wernisaż wystawy fotografii i fotokast Jarosława Respondka

„Mój wybór” Adam Szwarc wernisaż

„Neoplasma” pokaz projektu Szymona Motyla

PROJEKT „ONI”:

„Sacrum Commercium” wernisaż wystawy Bartka Jarmolińskiego

„Waginatyzm” instalacja Iwony Demko 

„Silesia Underground” wernisaż Piotra Węgrzyńskiego

Tomasz Musiał „Performance intymny”

„DISASTER” Marta Frej wernisaż

WYSTAWY+:

„Litografia” wernisaż wystawy prac studentów Instytutu Plastyki AJD

„Złoty Debiut im. Henryka Tomaszewskiego –  wystawa nagrodzonych podczas poprzednich edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu”. Wystawa towarzysząca 23. Międzynarodowemu Biennale Plakatu w Warszawie

 „LomoWilla (Lomoron 2)” wernisaż zbiorowej wystawy lomografii

„Kolekcja” – Natalia Wiśniewska, wernisaż wystawy

 „Dupery” wernisaż wystawy —-> [GALERIA]

 

IMPREZY:

WARSZTATY:

Warsztaty z realizacji dźwięku

Warsztaty artystyczne: Nowe media, Teatr, Muzyka

Warsztaty teatralne: peryferie ciała 

Bajki Rozrabiajki  1 – warsztaty kreatywnych działań dla dzieci i rodziców

Bajki Rozrabiajki  2 – warsztaty kreatywnych działań dla dzieci i rodziców

Warsztaty DJskie

Bajki Rozrabiajki  3 – warsztaty kreatywnych działań dla dzieci i rodziców

Warsztaty tworzenia zinów komiksowych 

ŚMIERĆ SZTUKI. ĆWICZENIA Z ESTETYKI:

 Marzenia stają się rzeczywistością

Oxygenator 

Stosowane Sztuki Społeczne

Jak tresuje się dziewczynki

SPOTKANIA Z PERFORMANCE

Festiwal Działań Performatywnych OFFsceniczny 2012

Perfo art. day 2012

“Performance Platform Lublin 2009”

Nowe Media

„Natura” i „Takie moje … ver. 3” – performance Anka „Fugazi” Biernacka

ZABAWY Z HIPERTEKSTEM:

“Czarne Jagody” Susan Gibb 

„Schemat” Konrad Polak

 „Blok” Sławek Shuty

FILMY:

 „KwieKulik” projekcja filmu dokumentalnego

Studenckie etiudy filmowe

„Miejsca Transformacji” pokaz filmu dokumentalnego i dyskusja

„Akademia Ruchu” pokaz filmu dokumentalnego

Pokaz etiud Zespołu Filmowego Amper

„Nad rzeką której nie ma” – projekcja filmu Andrzeja Barańskiego

„Noc żywych trupów” projekcja filmu Georga A. Romero

World Shorts Dania – pokaz filmów krótkometrażowych

 „Z-Boczona Historia Kina” – projekcja filmu

 World Shorts Islandia – pokaz filmów krótkometrażowych

 „Sanatorium pod Klepsydrą”, reż Wojciech J. Has – pokaz filmu

 World Shorts Szwecja– pokaz filmów krótkometrażowych

Pokaz filmów amatorskich i niezależnych inspirowanych literacko

„Narrogin” – pokaz filmu i spotkanie z reżyserką Matyldą Sałajewską

World Shorts Grecja – pokaz filmów krótkometrażowych

„Droga na drugą stronę” – projekcja filmu i spotkanie z koproducentem obrazu Arkadiuszem Wojnarowskim 

World Shorts Francja – pokaz filmów krótkometrażowych

NAKRĘCONE MIASTO. CZĘSTOCHOWSKIE FILMY NIEZALEŻNE:

Pokaz filmów wytwórni filmowej CHACIFDE

Grupa Filmowa „Syzygia”

Eko Pikczers

„To ja” KartonBar

SUBIEKTYWNA HISTORIA TEATRU:

Czas Antyku

Subiektywna historia teatru. Commedia dell’arte

Teatr elżbietański

 Wielka Reforma Teatru

KONCERTY:

Koncert u Generała

Niedźwiecki LIVE 2012

„PrzypływY” projekt Marty Kotaszewskiej oraz Pawła Wypycha

Koncert zespołu Wolność Ptaków Drażni Drzewa

Koncert zespołu IVIDI

DZIAŁANIA UZUPEŁNIAJĄCE:

„Miedzy nami dobrze jest” – spektakl / Krótki pokaz krótkich filmów

Święto Kobiet

Wymiana książki 

Wymiana książki 2 

„Przyliteracki status kina polskiego” – spotkanie z Piotrem Mareckim

Monodram „Pamiętnik Wariata” Mikołaja Gogola

„Zdolniacha w szkołach” – wernisaż wystawy pokonkursowej 

„Nocne zwierzoujarzmianie” projekt wizualny Magdaleny Kanawki, Agaty Lankamer oraz Emilii Dudziec

Śniadanie na trawie

Drugie śniadanie na trawie

Wymiana książki 3

Trzecie Śniadanie na Trawie

„Podaj łapę” – aukcja charytatywna

ART.eria – panel dyskusyjny 

 Wieczór z harfą 2

„The Shining” akcja literacko-filmowo-muzyczna

„Frida w kinie”, czyli o filmowych obrazach gender – wykład dr hab. Małgorzaty Radkiewicz

„Literska!” instalacja Matylda Sałajewska

Czwarte śniadanie na trawie 

Wymiana książki w ramach FDS „Czytaj!” 

Wykład Magdaleny Ujmy

 Manufaktura Książki – I spotkanie z książką dotykową

Twierdza – spotkanie z grami planszowymi

Popkulturowe przyjemności: wprowadzenie do poetyki komiksu

„Czekając na Godota” – Grupa Pod Wiszącym Kotem —-> [GALERIA] 

Podwieczorek na koniec roku

 

Comments are closed.