marcelina6 października 2014 – W RAMACH FDS „CZYTAJ!”: „Bibeloty” – wernisaż wystawy Marceliny Amelii Gawrońskiej – g. 20:00 – „Bibeloty” to wystawa niezwykła, bo przygotowana przez Artystkę, która – choć jest częstochowianką – do tej pory pokazywała swoje prace na wystawach w Wielkiej Brytanii. Powrót do rodzinnego miasta to dla niej powrót do czasów dzieciństwa, świata bajek i legend. Prace Marceliny Amelii Gawrońskiej to właśnie ilustracje do zapamiętanych z odległego czasu baśni czytanych przez mamę.

Marcelina Amelia – urodzona w Częstochowie absolwentka tamtejszego Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego, w 2011 uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni ilustracji Uniwersytetu Westminster w Londynie, gdzie obecnie zamieszkuje i prowadzi swoją działalność twórcza. Jej prace były publikowane w wielu zagranicznych tytułach, miedzy innymi w ; Digital Arts, Ribbed, Celeste, Tourist, Vogue oraz Baku. Brała udział w kilku znaczących wydarzeniach artystycznych takich jak D&AD, London Design Festival, London Illustration Fair, New Designers a także w charytatywnym Big Egg Hunt. Głównym źródłami inspiracji Marceliny są, wspomnienia z dzieciństwa, marzenia senne, wieczorne introwertyczne wycieczki oraz chrześcijańska ikonografia. Oprócz działalności ilustracyjno-artystycznej, Marcelinia aktywnie zajmuje się prowadzeniem założonej wspólnie z Rebecca D alternatywnej marki odzieżowej Ivory Jar.

Więcej informacji o festiwalu n stronie festiwalczytaj.pl