booksprint

12–13 grudnia 2015 oraz 16–17 stycznia 2016 – BOOKSPRINT: Subiektywny przewodnik po mieście – g. 10.00–14.00 – Centrum Promocji Młodych robi booksprint czyli zapraszamy, by wspólnie stworzyć „Subiektywny przewodnik po mieście”. Booksprinty to akcje szybkiego, kolektywnego pisania książek i podręczników, które stały się w ostatnich latach modne, zwłaszcza wśród organizacji pozarządowych i animatorów kultury, chcących w oryginalny sposób przeprowadzić żmudną pracę przygotowywania publikacji. Pragniemy namówić mieszkańców Częstochowy, by przy pomocy tej metody, w nieszablonowy sposób opowiedzieć o naszym mieście. W końcu najlepiej znają je ci, którzy codziennie spacerują jego ulicami. Tutaj zakochują się, pracują, spotykają ze znajomymi i walczą z rutyną. „Subiektywny przewodnik po mieście” ma być publikacją, w której o zakamarkach, tajemnicach i emocjach Częstochowy opowiadają ludzie z nią zrośnięci. Dodatkowo formuła booksprintu pozwala na działanie kolektywne, wzajemne inspirowanie się w ramach intensywnej pracy w grupie. Chcemy w ten sposób stworzyć oryginalny wielogłos o Częstochowie. Nie ma tu wielu założeń wstępnych, zarówno formę, treść publikacji, jak i przebieg samych spotkań będziemy ustalać wspólnie w czasie akcji. A ponieważ to „sprint”, to dwa weekendy (12–13 grudnia 2015 oraz 16–17 stycznia 2016) muszą nam wystarczyć, by razem stworzyć elektroniczną publikację na licencji Creative Commons.
Lubisz pisać, opowiadać historię, Częstochowa cię intryguje/inspiruje/irytuje i nie boisz się wyzwań, to akcja właśnie dla Ciebie!!!
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 
Wstęp wolny, ale warto się spieszyć, bo liczba miejsc ograniczona. Akcja dla uczestników w przedziale wiekowym 16–30 lat.

 

 

Comments are closed.