12 czerwca 2016 – Re-Generator – otwarty dzień aktywności wszelakich – g. 10.00 – 21.00 – Re-Generator to dzień otwarty warsztatów młodych animatorów kultury, okazja, by przekonać się, jakie pasje mają młodzi mieszkańcy miasta, czym chcieliby podzielić się z innymi i co mogą zrobić na rzecz życia kulturalnego. Do tej pory odbyły się już cztery edycje tego szkolenia, wzięło w nim udział ponad 40 uczestników, a każdy z nich to zupełnie inna osobowość, charakter i głowa pełna pomysłów. W tym roku uczestnicy Generatora postanowili zebrać się i wspólnymi siłami przygotować jedną imprezę. Chcą namówić częstochowian, by razem z nimi spędzili tę niedzielę w sposób aktywny i wyjątkowy. W programie m.in.: animacje dla dzieci, obchody dnia rekina, warsztaty i pokazy tańca dawnego, hip-hop i bastoners, gry planszowe, konkursy, wystawa prac plastycznych, pokaz filmów krótkometrażowych, minigra terenowa na orientację, literacki spacerownik, joga, prelekcje, koncert hip-hopowy i wiele innych atrakcji.
Będzie bardzo różnorodnie i intensywnie, bo każdy uczestnik Generatora da coś od siebie – dlatego warto śledzić program wydarzenia i znaleźć coś odpowiadającego własnym gustom.
Cała impreza została wymyślona i zorganizowana przez młodych animatorów kultury, którzy zapewne w niedalekiej przyszłości będą w dużym stopniu decydować o kulturalnej energii Częstochowy. Dlatego warto zajrzeć do Willi Generała i przekonać się, jak ta przyszłość będzie wyglądać…