akademia wolontariatu11 marca 2016 – „Wolontariat w pierwszych krokach” – warsztaty – g. 17:00 – Szkolenie jest idealną okazją do poznania aspektów pracy wolontariackiej, z którą niemalże każdy z nas miał kiedyś styczność, lecz niekoniecznie zgłębiał jej tajniki. Na spotkaniu między innymi dowiesz się co może dać Ci wolontariat, a co możesz Ty ofiarować z siebie innym; poznasz zasady pracy wolontaryjnej, swoje prawa i obowiązki, historie wolontariatu oraz aspekty powodujące tak prężny jego rozwój. Oprócz tych przydatnych informacji teoretycznych postaramy się wskazać Ci miejsce, gdzie możesz postawić swoje pierwsze kroki jako wolontariusz lub jak jeszcze bardziej rozszerzyć swoją działalność! Szkolenie jest organizowane przez Akademię Wolontariatu przy Fundacji Oczami Brata.

Prowadzący:
Bartosz Karczewski – Koordynator wolontariuszy w Fundacji Oczami Brata, Stowarzyszeniu Komunikat, Fundacji Kulturoholizm oraz przy okazji Nocy Kulturalnej; wieloletni członek PTTK i współorganizator licznych imprez turystycznych w ciągu roku; student pierwszego roku Finansów i Rachunkowości; aktywnie uczestniczy w życiu Częstochowskich NGO; posiada 4-letnie doświadczenie w temacie wolontariatu, a od początku 2016 roku prowadzi projekt pn. „Akademia Wolontariatu”.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl
Prosimy podać imię, nazwisko, wiek oraz numer kontaktowy.