transport24-25 listopada 2016 – Zaprojektuj sobie miasto: transport, czyli jak poruszać się po mieście – warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów – g. 16.30-19.30 – Centrum Promocji Młodych wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP Oddział w Częstochowie zapraszają młodzież na drugie ćwiczenia z dobrego projektowania miasta. W listopadzie wspólnie zastanowimy się, jak najsprawniej i najwygodniej przemieszczać się po mieście. Czy lepiej jeździć, chodzić, czy pedałować? Odpowiemy sobie na pytanie, co determinuje nasz wybór środka transportu. Jakim formom mobilności sprzyja infrastruktura w naszym mieście i co można by w niej zmienić dla naszej wygody i bezpieczeństwa. Przyjrzymy się, co kryje się pod hasłem „zrównoważony transport” i co to oznacza dla nas, użytkowników.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl