zrób sobie grę18–20 listopada 2016 – Zrób sobie grę – warsztaty tworzenia gier komputerowych dla uczniów szkół gimnazjalnych – g. 16.00-19.00 (18 listopada) oraz 11.00-16.00 (19–20 listopada) – Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi mogą zacząć tworzyć proste gry komputerowe. Od uczestników nie jest wymagana wiedza z zakresu programowania. Warsztaty skierowane są do młodych ludzi zainteresowanych nowymi technologiami, grafiką, muzyką, animacją i oczywiście grami. W trakcie warsztatów uczestnicy podzieleni na małe grupy poznają jedno z wiodących narzędzi i stworzą prototyp swojej pierwszej gry. Dowiedzą się też, jak mogą dalej poszerzać swoją wiedzę i że tworzenie gier jest wspaniałym sposobem na wypełnianie wolnego czasu samemu i w grupach.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na mail: a.florczyk@muzeumczestochowa.pl
Prosimy podać imię, nazwisko, wiek oraz numer kontaktowy.

Prowadzący warsztaty: Marcin Puchalski – absolwent Akademii im. Jana Długosza i Politechniki Częstochowskiej, informatyk, programista. Pięć lat zdobywał doświadczenie w częstochowskich firmach informatycznych. Obecnie jako założyciel firmy Mindhelix.pl realizuje projekty i instalacje oparte na swoich pasjach, czyli tworzeniu gier komputerowych, oraz nowych i innowacyjnych technologiach, takich jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. W dorobku ma już kilka komercyjnych i niekomercyjnych projektów, zrealizowanych przy współpracy z częstochowskimi ośrodkami kultury, z których warto wymienić interaktywne wizualizacje ilustracji Macieja Sieńczyka w czasie Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” oraz instalacje wirtualnej rzeczywistości „MemMachina” w trakcie 12. częstochowskiej Nocy Kulturalnej. Współorganizował też pierwszą częstochowską edycję Global Game Jam – międzynarodowego konkursu tworzenia gier na czas.