A3_pawel hajncel

12 lutego 2016 – „Viva Polonia!” – wernisaż wystawy malarstwa Pawła Hajncla – g. 18.00 – Centrum Promocji Młodych zaprasza na wystawę jednego z najbardziej radykalnych artystów w Polsce. Jego akcje w przestrzeni publicznej dały powody do ogólnopolskich debat w mediach, o jakości, zależnościach i funkcjach społecznych. Paweł Hajncel pracuje w dwóch obszarach: wewnętrznym, czyli pracowni, gdzie pielęgnuje i rozwija osobiste wątki, uprawiając malarstwo, rysunek, formy rzeźbiarskie, filmy video, i zewnętrznym, w przestrzeni poza pracownią, gdzie zabiera głos w sprawach społecznych, próbując kreować i wpływać na otaczającą rzeczywistość.
Według samego Hajncla, jego twórczość przywraca podstawową funkcję sztuki. Ponownie wpisuje ją jako głos w debacie społecznej. Sztuka w jego wykonaniu zawsze nacechowana jest szczerością, odwagą i indywidualnością – nie ma dla niej barier, a życie jest jej podporządkowane.
Łódzki artysta jest członkiem niezależnych grup i stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenie Twórców Kultury Niezależnej Kil-210, Stowarzyszenia Galeria Xylolit, Legenda Grupa Momentaryzm Ścierwo, hardpunkowej grupy Pogodancepolo i TTCCzarny Niejadek, Human-ex, Gruse Hajncel Group, Rewolucja 2010, Kultura Aktywna, Nasza Wiara. Współpracował z tygodnikiem „Przekrój”, gdzie publikowany był jego cykl „Tekturowo”. Uczestnik festiwali sztuki, wystaw zbiorowych, wystaw indywidualnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rosji, Szwecji, USA, na Litwie.